1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

cel pożyczki

Dyskusja w 'Pożyczki gotówkowe' rozpoczęta przez użytkownika Profesjonalistka, 25 Sierpień 2014.

 1. Czy biorąc pożyczkę gotówkową w banku, należy określić cel, w jakim tą pożyczkę się bierze? Czy są one zawsze na dowolny cel i banku nie interesuje ta kwestia?
 2. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Nie musisz określać celu. Pożyczka gotówkowa inaczej jest nazywaną pożyczką konsumencka. oznacza to że możesz ją "skonsumować" na to tylko chcesz. Wakacje, remont, samochód, dzieci, dziewczyna czy skok w bok :D
 3. typowy

  typowy Member

  gotówkowa jest na dowolny cel. co innego z innymi kredytami jak np kredyt na start lub kredyt mieszkaniowy - tytaj już banki maja określone wymagania, które trzeba spełnić (w tym również wskazać odpowiednie biznes plany itp.).
 4. majka

  majka Member

  Właśnie pożyczki się różnią tym od kredytu, że nie trzeba podawać na jaki cel się je bierze. Dlatego znacznie łatwiej uzyskać w banku pożyczkę niż kredyt. Nie trzeba dostarczać tylu dokumentów. Jeśli jednak potrzebujesz dużej kwoty to lepiej postaraj się o kredyt, bo maksymalne kwoty pożyczek są ograniczone.
 5. kowalsky

  kowalsky Member

  nie musisz informować pożyczkodawcy na co wydasz pożyczkę. właśnie na tym polegają pożyczki - bierzesz je na dowolny cel. tylko kredyt musi być przeznaczony na coś konkretnego. chociaż chyba też nie każdy, bo są np. kredyty gotówkowe, które nie muszą być przeznaczone na nic konkretnego.
 6. Krzyjus

  Krzyjus Member

  W przypadku pożyczki (w przeciwieństwie do kredytu bankowego) nie jest wymagane określenie celu na jaki pieniądze zostaną wydatkowane oraz naliczenie i pobranie odsetek. W związku z tym nazywanie pożyczki mianem kredytu gotówkowego jest niepoprawne, choć powszechnie praktykowane przez instytucje finansowe ze względów marketingowych. Warto to zapamiętać.
 7. danon

  danon Member

  pożyczka zawsze jest na dowolny cel. między innymi tym właśnie różni się od kredytu.
 8. bronka

  bronka Member

  akurat pożyczki są zazwyczaj na dowolny cel. tym się właśnie różnią od kredytów. i pożyczkę o wiele łatwiej uzyskać w banku niż kredyt. jest przy tym mniej formalności i wymagań.
 9. Olek9222

  Olek9222 Member

  Kredyty firmowe do 500 000 zł, Minimum formalności, udokumentowane dochody firmy. Udzielamy każde leasingu i kredytów gotówkowych, mieszkaniowych dla osób indywidualnych do 350 000 zł. Robimy konsolidacje kredytów firmowych i prywatnych. Zapraszam Olek 668 810 547

Poleć tę stronę