1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Co może windykacja?

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika robur77, 23 Sierpień 2013.

 1. robur77

  robur77 New Member

  Czy windykacja ma prawo do zajmowania jakiegokolwiek majątku? Zasadniczo piszą, straszą, ale czy de facto mają oni takie prawo?
 2. Finane

  Finane Member

 3. caryca33

  caryca33 New Member

  Windykacja ma prawo do tego, aby wysyłać monity, upominać, ponaglać, ale na pewno nie ma żadnych uprawnień do tego, aby móc zajmować jakikolwiek majątek.
 4. szejki

  szejki New Member

  Windykacja nie ma żadnych uprawnień, aby cokolwiek zajmować, a więc nie należy się nią przejmować. Zasadniczo jednak najlepszym wyjściem jest spłacić zadłużenie, aby nie został ustanowiony komornik.
 5. dluznik

  dluznik New Member

  Powiedz jak się nie przejmowac windykacja jak wpada Ci na chatę 4 karków i straszy że jak nie zapłacisz to Ci wyniosą wszystko z domu a jak pójdziesz na policję to Ci chate spalą
 6. Kasia

  Kasia New Member

  Z windykacją jest bardzo prosta sprawa, ona jest od zastraszania i zmuszania siłą perswazji dłużnika do zapłacenia zaległości. Taka perswazja może być bardzo skuteczna bo może ona dzwonić do naszego pracodawcy czy rodziny, a to jest bardzo krępujące.
 7. Tapa

  Tapa Member

  Do żadnych z tych rzeczy windykatorzy nie mają prawa. Jeśli tak się dzieje to pora zawiadomić organy ścigania. Windykator ma prawo jedynie nakłaniać dłużnika i negocjować z nim w sposób miękki spłatę długu. Nie ma prawa wchodzić do lokalu i zajmować majątku to kompetencje komornika. Rozmowa z osobami 3 cimi o dłużniku to złamanie tajemnicy bankowej
 8. kubuś

  kubuś New Member

  nie. windykacja nie ma prawa zabrać Twojego majątku, nie może ani zablokować Ci konta bankowego, ani zabrać samochodu. windykacja ma na celu dogadanie się z Tobą, (albo postraszenie - różne polityki stosuje). Dopiero komornik może bezwzględnie zabrać część Twojego majątku
 9. noszka

  noszka Member

  windykacja może tylko postraszyć. a tak na prawdę nic nie zrobi. gorzej jak sprawa zostanie już zgoszona do komornika. dlatego postaraj się dogadać z windykacją
 10. lyzka

  lyzka Member

  z tym w sposób miękki to różnie bywa, bo często zdarza się, ze windykator wcale nie jest miły ani uprzejmy. Jednak to prawda, ze windykator ma ograniczone prawo w porównaniu do komornika.
 11. Windykator nie ma takich możliwości, chociaż może być równie straszny jak komornik. Bo jego zastraszanie może dosięgnąć rodzinę i znajomych, a taki wstyd dla każdego będzie powodem do płaczu.
 12. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Z windykatorem lepiej nie rozmawiać. dokładnie tak, jak pokazuje to teraz jedna z reklam telewizyjnych. Mając wyrok sądu w ręku, znacznie łatwiej dojść do porozumienia z komornikiem. Mozna z nim np. wynegocjować niższe raty.
 13. Jerzyk

  Jerzyk New Member

  Windykacja oficjalnie nie może nic . Generalnie może tylko przesyłać nam wszelkie monity. Jednak w obecnych czasach windykacja stosuje argumenty psychologiczne a niekiedy fizyczne,więc może być różnie w zależności jak się trafi.
 14. zero-procent-pl

  zero-procent-pl New Member

  straszne głupoty opowiadasz, dojdą ci dodatkowo koszty sadowe, koszty komornicze, więc kwota którą oddasz będzie znacznie wyższa, to że komornicy "dogadują" się wynika z ich lenistwa, lub "dobrego" serca, nie zawsze ci się taki trafi. Zgodnie z prawem i UOKSiE maja ściągnąć dług jak najszybciej.
 15. pozwany

  pozwany New Member

  Windykator, firma windykacyjna nie może nic więcej od samego wierzyciela. Żadnych innych uprawnień mnie ma.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Sms 365 Czy brak spłaty pożyczki z Sms 365 jest równoznaczny z windykacją przez komornika? 31 Październik 2014
Windykacja pożyczek Czy każda firma pożyczkowa, SL i inne instytucje mają podpisane umowy z windykacją? 17 Wrzesień 2014
Windykacja pożyczek Najlepsza windykacja w Wawie w 2014? 26 Marzec 2014
Windykacja pożyczek Windykacja a komornik 24 Marzec 2014
Windykacja pożyczek Czy można dogadać się z windykacja? 18 Sierpień 2013

Poleć tę stronę