1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy komornik może ściągać zaległości z tytułu pożyczek z Incredit?

Dyskusja w 'Incredit' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 24 Czerwiec 2015.

  1. Zielony

    Zielony Member

    Wiem, że jednym z etapów ściągania należności przez banki z tytułu niespłacanych kredytów i pożyczek jest wizyta komornika u kredytobiorcy. Jak jednak ta sama sytuacja przedstawia się w przypadku pożyczek pozabankowych? Czy takie firmy jak Incredit wysyłają do klientów, którzy nie spłacili swojego zobowiązania finansowego komornika, czy najpierw chcą polubownie załatwić całą sprawę? Czy mają swoich windykatorów czy od razu występują na drogę sądową, dążąc do uzyskania sądowego nakazu zapłaty zaległości pożyczkowych, które później są egzekwowane już przez komornika z danego regionu?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Niewykluczone, że w końcu komornik zapuka do drzwi dłużnika, jeśli nie dogada się on z firmą pożyczkową odnośnie spłaty zaległej pożyczki. W pierwszej kolejności jednak, jeśli termin pożyczki minął i klient nie może przedłużyć lub spłaty całej kwoty pożyczki, skontaktuje się z nim Dział Windykacji Incredit.

Poleć tę stronę