1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy można odstąpić od zawartej z Wonga umowy pożyczki?

Dyskusja w 'Wonga' rozpoczęta przez użytkownika Gość, 3 Grudzień 2013.

 1. Gość

  Gość Gość

  Podpisałem umowę pożyczkową z wonga, ale jednak nie będę chciał zaciągać zobowiązania w tej firmie. Okazało się, że nie będę w ogóle potrzebował dodatkowego finansowania. Czy istnieje możliwość zerwania umowy pożyczki z wonga i jakie konsekwencje będą związane z takim działaniem?
 2. Sofista

  Sofista Member

  Klient zawierający umowę pożyczkową z wonga bez względu na okres spłaty zobowiązania, który został przez niego wybrany i na kwotę pożyczki, ma możliwość odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Jeśli chcesz odstąpić od swojej umowy powinieneś wysłać oświadczenie o odstąpieniu przed upływem terminu 14 dni na adres kontakt@wonga. Następnie, nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu, musisz zwrócić pieniądze z pożyczki, niestety wraz z naliczonymi odsetkami. wonga uznaje, że dniem zwrotu pożyczki jest dzień, w którym dana kwota zostaje zaksięgowana na rachunku wonga.
 3. Rafał873

  Rafał873 Member

  Zawsze masz możliwość odstąpienia od umowy pożyczki w ciągu 14 dni (Ustawa o kredycie konsumenckim art. 53). Później masz dodatkowe 30 dni na zwrot środków, więc możesz używać za darmo kwoty pożyczki przez 44 dni.
 4. gural

  gural New Member

  Czyli wykazując się trochę znajomością prawa można pożyczyc maksymalną kwotę od pożyczkodawcy, odstąpic od umowy i miec jeszcze 30 dni na spłatę środków? W taki oto sposób mamy darmową pożyczkę na okres spłaty 44 dni.
 5. Rafał873

  Rafał873 Member

  Dokładnie tak!
 6. Aramasz

  Aramasz New Member

  Wszystko zależy od tego kiedy podpisałeś taką umowę, bo zawsze masz minim 7 dni na odstąpienie od umowy bez ponoszenia żadnych konsekwencji.
 7. Gama

  Gama New Member

  Zawsze istnieje możliwość odstąpienia od umowy jednak w wyznaczonym terminie od 7 do 30 dni zależy od instytucji
 8. Arkadia

  Arkadia New Member

  Jeżeli tych pieniędzy nie potrzebujesz, możesz je spłacić przy pierwszej racie w ogóle z nich nie korzystając. Wydaje mi się że Wonga dopuszcza taką ewentualność.
 9. KasiaL

  KasiaL Member

  14 dni, jeżeli chodzi o kredyt konsumencki.
 10. SylvOK

  SylvOK New Member

  Tak jak pisze @KasiaL. Miałem do czynienia z Wongą.
 11. onlinefinanse

  onlinefinanse New Member

  tak, standardowo 14
 12. Afrodyta170

  Afrodyta170 Member

  tak, prosze wejsc na kredyty-gotowkowe.net tam jest wszystko prosto wytłumaczone

Poleć tę stronę