1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy SMS Kredyt działa w tożsamy sposób jak inne firmy pozabankowe?

Dyskusja w 'Sms Kredyt' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 14 Lipiec 2015.

  1. Zielony

    Zielony Member

    Z tego co wyczytałem na forach internetowych i słyszałem od znajomych, firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze wszystkim, nawet bezrobotnym i osobom zadłużonym. Nie interesuje ich zdolność kredytowa klienta, dopóki spłaca swoje zobowiązanie, ale za to za każdy dzień zwłoki naliczają sobie wysokie odsetki, nawet w wysokości kwoty pożyczonej pierwotnie przez klienta. Czy w podobny sposób funkcjonuje firma pożyczkowa SMS Kredyt?
  2. Sofista

    Sofista Member

    Nie wiem, co słyszałeś i od kogo, ale większość firm pożyczkowych, w tym SMS Kredyt, które działają na polskim rynku pożyczkowym w pewnym stopniu weryfikuje zdolność kredytową klientów zanim wyda decyzję kredytową. W wielu przypadkach brak pracy i dochodu oraz wysokie zadłużenie i wpisanie np. do BIG InfoMonitor czy do baz Biura Informacji Kredytowej czy bazy Krajowego Rejestru Dłużników kompletnie likwiduje możliwość zapożyczenia się w firmie pożyczkowej. Wpis negatywny w BIG oraz brak możliwości przedstawienia dokumentu dotyczącego wysokości uzyskiwanego, miesięcznego dochodu, będzie barierą nie do przekroczenia w firmie pożyczkowej SMS Kredyt. Jednym słowem, bezrobotny czy dłużnik nie otrzyma pożyczki w tej firmie.

Poleć tę stronę