1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy SMS Kredyt sprawdza BIK?

Dyskusja w 'Sms Kredyt' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 14 Lipiec 2015.

 1. Zielony

  Zielony Member

  Mam uzasadnione podejrzenia, że mogę mieć negatywny wpis w BIK. Nie jestem pewien, po ilu latach od spłaty zobowiązania informacja o nim się przedawnia i ma się czystą kartę w BIK. Dlatego nie składam wniosku kredytowego w bankach tylko chciałbym zaciągnąć pożyczkę w SMS Kredyt. Czy ta firma pożyczkowa nie sprawdza BIK-u przed udzieleniem pożyczki?
 2. Sofista

  Sofista Member

  W pierwszej kolejności muszę Ci powiedzieć, że BIK przechowuje informację o kredytach i pożyczkach przez 5 lat od ich spłaty. Jeśli więc nawet spóźniałeś się ze spłatą rat kredytowych, ale już zostały one uiszczone, to po pięciu latach taka informacja znika z BIK. Jeśli zaś w ogóle nie spóźniałeś się ze spłatą, tylko regularnie uiszczałeś odpowiednią kwotę na konto banku czy innej instytucji kredytującej, to po spłacie możesz zdecydować, czy BIK ma przechowywać informacje o twoim zobowiązaniu czy też nie - leży to jednak w Twoim interesie, aby budować pozytywną historię kredytową w BIK.

  Natomiast jeśli chodzi o kwestię BIK a SMS Kredyt, to akurat ta firma pożyczkowa jak dotychczas nie sprawdzała historii kredytowej w BIK. Na stronie SMS Kredyt można znaleźć informację jedynie o tym, że pożyczkobiorcą może zostać osoba, która między innymi nie ma negatywnej historii kredytowej w Biurze Informacji Gospodarczej Infomonitor.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki chwilówki Kredyty bez sprawdzania w bazach 7 Luty 2017
Sms Kredyt Czy SMS Kredyt sprawdza BIK? 8 Lipiec 2015
Asa Kredyt Czy Asa Kredyt sprawdza bazę BIK przy udzielaniu kredytu? 7 Maj 2014
Asa Kredyt Czy Asa Kredyt sprawdza klientów w BIK przed udzieleniem pożyczki? 26 Marzec 2014
Asa Kredyt Mam szansę na kredyt gotówkowy bez sprawdzania w bik ? 3 Marzec 2014
Provident Czy Provident sprawdza historię kredytowania klientów w BIK? 27 Styczeń 2014
Vivus Czy Vivus.pl sprawdza historię kredytową klienta w BIK? 21 Październik 2013

Poleć tę stronę