1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy warto inwestować w firmę pożyczkową?

Dyskusja w 'Inwestycje' rozpoczęta przez użytkownika Makrejn, 3 Grudzień 2013.

 1. Makrejn

  Makrejn New Member

  Zastanawiam się czy warto by było założyć firmę pożyczkową, mają 20 000 zł kapitału i w dodatku zaprosić kilku innych inwestorów, tak żeby zebrać około 200 000 zł Próbował ktoś?
 2. Bart

  Bart New Member

  No ja słyszałem, że firma pożyczkowa w naszych czasach to dochodowy biznes - zresztą wystarczy sprawdzić rynek - zobaczcie ile tego w ostatnim czasie się otworzyło
 3. Aramasz

  Aramasz New Member

  Tak ja próbowałem, zainwestowałem tam 35 tysięcy i powiem szczerze że bardziej mi się to podoba aniżeli inwestowanie na giełdzie, nie wpsominając już tutaj nawet o niskim oprocentowaniu lokat.
 4. Kolega

  Kolega New Member

  No dokładnie - ja jestem podobnego zdania.
  Ja osobiście nie inwestowałem w pożyczki ale mój brat to robi i całkiem nieźle na tym wychodzi :)
 5. Hiabiar

  Hiabiar Member

  To napiszcie proszę moi Drodzy, co z resztą firmy? Obsługa informatyczna, pracownicy, windykacja i dziesiątki innych rzeczy, potrzebnych do prowadzenia takiej firmy. Skąd to brać i z czego za to płacic?
 6. mariia

  mariia New Member

  Mnie by przerażał fakt windykacji. Mnóstwo osób bierze pożyczki i mają problem z ich spłaceniem. Wyobraź sobie, że potem będziesz ich ścigać i się kłócić o zwrot długu...
 7. zupacebulowa

  zupacebulowa New Member

  Nie ma co przerażać :) Dług sprzedajesz za pewno kwotę i już. A i tak jest więcej do zyskania na pozostałych uczciwych pożyczkobiorcach. Poczytaj:
  http://www.forum-inwestycje.pl
 8. lukasz.kostka

  lukasz.kostka New Member

  To moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby inwestowanie tych pieniędzy chociażby w pożyczki społecznościowe i zarabianie na tym niż wchodzenie w taki rynek, dość ryzykowny zresztą. Poza tym konkurencja jest ogromna, proszę spojrzeć ile już takich firm pożyczkowych jest. Ja zdecydowanie preferuję inwestycje i od ponad roku właśnie w taki sposób się “bawię”. Najbardziej lubię korzystać z CapitalClub, tam sobie znajduję pożyczkobiorców, sprawdzam kim oni są, czego oczekują no i inwestuję w nich tyle ile mogę. A że są to małe czy średnie firmy to uważam, że jednocześnie dbam też o rozwój polskiej gospodarki. Zarobek mnie naprawdę zadowala, jest dość spory, dlatego w najbliższym czasie nie zamierzam z tego rezygnować, a wręcz przeciwnie.
 9. Adriana G.

  Adriana G. New Member

  Wraz z mężem również zastanawialiśmy się nad otworzeniem własnej firmy pożyczkowej. Podobno jest to opłacalny biznes, więc postanowiliśmy spróbować swoich sił... Na wielu forach wyczytałam, że warto zainwestować w specjalistyczne programy, które pomagają w organizacji pracy. Program bardzo polecany na innych forach, przede wszystkim za to, że kontakt odbywa się przez kilka kanałów (mail, czat, telefon, formularz zgłoszeniowy). Korzystamy z niego od miesiąca i na razie jesteśmy zadowoleni!
 10. Fundusz Korona

  Fundusz Korona New Member

  Jeśli jest ktoś zainteresowany prowadzeniem firmy pożyczkowej najlepszą opcją jest kontakt z Funduszem Korona sp. z o.o. Posiadają ofertę inwestycji/współpracy oraz inne ciekawe propozycje.
 11. Olenen

  Olenen New Member

  zdecydowanie warto. Ty wpłacasz pieniądze, oni zajmują się resztą. jeśli chcesz sprawdzić, jak coś takiego wygląda - zajrzyj na janvest.pl
 12. KasiaL

  KasiaL Member

  Aby zajmować się taką działalnością musisz spełniać szereg formalności prawnych i finansowych (np. kapitał minimum 200 tys. zł, sp. z o.o. lu S.A.). Ale zastanawiać się zawsze można...
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Inwestycje W co warto inwestować w 2014 roku? 2 Czerwiec 2014
Inwestycje Warto inwestować w fundusze Generali ? 27 Luty 2014
Pożyczki - forum ogólne Zgarnij bon do Biedronki o wartości 400 żł! www.citibank-vouchery.pl 17 Listopad 2019
Net Credit Czy warto zaciągnąć pożyczkę z Net Credit? 15 Październik 2014
Net Credit Co sądzicie o pożyczkach z Net Credit? Czy warto? 10 Wrzesień 2014
Konta Czy warto założyć konto w Millenium Bank? 29 Sierpień 2014
Pożyczki bezpośrednie Czy warto brać pożyczki polecane w internecie? 24 Sierpień 2014

Poleć tę stronę