1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Czy zła historia w BIK likwiduje możliwość zaciągnięcia pożyczki w Providencie?

Dyskusja w 'Provident' rozpoczęta przez użytkownika Gość, 19 Grudzień 2013.

 1. Gość

  Gość Gość

  Jakieś 2 lata temu miałem przejściowe kłopoty finansowe. Straciłem pracę i nie byłem w stanie spłacać kredytu gotówkowego. Niestety, nie dogadałem się wtedy z bankiem i zostałem wpisany w BIK jako dłużnik. Moja historia kredytowa uniemożliwia mi zaciągnięcie pożyczki w banku. Czy Provident sprawdza BIK przed udzieleniem klientowi pożyczki?
 2. Sofista

  Sofista Member

  Głównym problemem dla osób takich jak Ty jest rzeczywiście to, że banki muszą po prostu sprawdzać historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, bez względu na to, jak dobrą obecnie sytuację finansową możesz posiadać. Banki mają taki wymóg narzucony odgórnie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nie obowiązuje on w przypadku firm pożyczkowych, spoza systemu bankowego, a do takich zalicza się Provident. Ta firma rozpatruje wszystkie wnioski o pożyczkę, a pożyczka jest udzielana na podstawie systemu oceny zdolności kredytowej klienta i oceny dokonanej przez doradcę podczas osobistego spotkania. BIK nie jest sprawdzany przez BIK, więc nie masz się czego obawiać.
 3. gural

  gural New Member

  To jest własnie duży plus dla providenta i innych firm pozabankowych udzielających pożyczek, dlatego cieszą się taką dużą popularnością w naszym kraju.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Sms Kredyt Czy potrzebna jest historia w BIK, żeby dostać pożyczkę od SMS Kredyt? 14 Lipiec 2015
Pożyczki bezpośrednie Wezmę kredyt konsolidacyjny. Ciężka historia 16 Czerwiec 2014

Poleć tę stronę