1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

czym się rożni windykator od komornika?

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika piątniczek, 11 Lipiec 2014.

 1. piątniczek

  piątniczek New Member

  czy ktoś może mi wyjaśnić różnicę pomiędzy windykatorem a komornikiem?
 2. pprzybelski

  pprzybelski New Member

  komornik - państwowy urzędnik, jego działalność jest regulowana ustawami, współpracuje z sądem
  windykator - osoba zatrudniona przez prywatną firmę i dla tej firmy stara się odzyskac kasę
 3. Rafał

  Rafał Member

  Windykator ma mniejsze możliwości i uprawnienia niż komornik. Komornik dla przykładu może zająć Twoje wynagrodzenie, a windykator nie.
 4. chiara

  chiara Member

  Postępowanie pozasądowe, zwane windykacją, polega na podejmowaniu czynności windykacyjnych zmierzających do wyegzekwowania zobowiązań od dłużnika. W przypadku osób posiadających pożyczki, czy kredyty windykacja jest działaniem zmierzającym do odzyskania należności wynikających z umowy o kredyt/pożyczkę. Rolą firmy windykacyjnej jest doprowadzenie do ugody z dłużnikiem. Jeżeli windykacja nie przyniesie rezultatów, ostatnim etapem jest egzekucja komornicza prowadzona przez komornika sądowego. Komornik w przeciwieństwie do windykatora to funkcjonariusz publiczny przy sądzie rejonowym, a jego działalność niesie za sobą dodatkowe koszty, które ponosi dłużnik.
 5. Bankieria

  Bankieria Member

  Często windykacja utożsamiana jest z komornikiem; to błędne przeświadczenie może prowadzić do sytuacji, w których działania prywatnych firm egzekwujących długi, leży na granicy prawa lub nawet je przekraczają. Zapamiętaj – komornik jest funkcjonariuszem publicznym, posiada szerszy katalog uprawnień w ściąganiu długu aniżeli windykator; ten drugi działa prywatnie na zlecenie wierzyciela.

  Działalność firm windykacyjnych skupia się na kontakcie z dłużnikiem w imieniu wierzyciela, w celu negocjacji spłaty zadłużenia (rozłożenie spłaty długu na raty, restrukturyzacja długu itp.). Teoretycznie windykacja może prosić dłużnika o spłatę zadłużenia, nie posiada ona uprawnień do zajęcia rachunku bankowego dłużnika, czy innych własności dłużnika.
 6. tadeush

  tadeush Member

  firmy windykacyjne, które zajmują się "ściąganiem" długów najczęściej chcą rozwiązać polubownie sprawę zadłużenia klienta banku czy innej instytucji. mają bardziej elastyczne podejście do restrukturyzacji niż komornik. firmy windykacyjne godzą się na rozłożenie zaległości na raty i ustalają możliwy sposób ich spłaty. u komornika nie ma na to czasu, on od razu wchodzi na Twoje konto. dlatego warto porozumieć się z windykacją, bo jak nie to dopiero firma windykacyjna przekazuje Twoją sprawę do sądu, a on do komornika.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Social Lending - Opinie czym się rożni social lending od zwykłej chwilówki 11 Lipiec 2014
Pożyczki pozabankowe Czym różnią sie pożyczki społecznościowe od chwilówek? 30 Maj 2014
Pożyczki gotówkowe Czym różni się pożyczka gotówkowa od kredytu? 24 Marzec 2014
Wonga Czy Wonga różni się czymś od innych parabanków? 28 Listopad 2013
Kokos Czym Kokos różni się od innych serwisów SL? 28 Sierpień 2013
Inwestowanie w pożyczki na czym polega inwestowanie w pożyczki? 17 Czerwiec 2014
Social Lending - Opinie Na czym dokładnie polega pożyczka społecznościowa? 28 Maj 2014

Poleć tę stronę