1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Do kiedy pożyczki bez BIK?

Dyskusja w 'Pożyczki bez BIK' rozpoczęta przez użytkownika Karierowiczka, 27 Sierpień 2014.

 1. Karierowiczka

  Karierowiczka New Member

  Podobno za jakiś czas, wszystkie pożyczki mają być sprawdzane pod kątem zadłużenia w BIK. Czy gdzieś jest już jakaś informacja, kiedy ten moment ma nastąpić?
 2. josef1

  josef1 Member

  Nie słyszałem nic na ten temat. prawdopodobnie nie jest to prawdziwa informacja, ponieważ pożyczki bez BIK cieszą się powodzeniem, dlatego po co mieliby je likwidowac?
 3. Olga75

  Olga75 Member

  Też słyszałam taką informację ale myślę, że to nie przejdzie.
 4. lisek

  lisek Member

  nie zanosi się by te pożyczki były likwidowane. wszystkie firmy pożyczkowe mają swobodny dostęp do innych rejestrów dłużników (bo do BIKu nie mają, bo nie są bankami), więc gdyby chciały to mogłyby sprawdzać wszystkich klientów. nikt im tego nie nakazuje, ale też nikt im tego nie zabrania. firmy pożyczkowe będą pożyczały pieniądze dopóki ludzie będą do nich przychodzić. nie ma sensu ograniczać w żaden sposób ich działalności.
 5. patka99

  patka99 Member

  na razie działalność firm pożyczkowych nie jest zbyt dobrze uregulowana przepisami prawa. dlatego nie można narzucać parabankom żeby weryfikowały zdolność kredytową swoich klientów w ten, czy w inny sposób. to jest ich wybór komu i na jakich zasadach udzielają pożyczek. a do BIK-u raczej nigdy nie będą mieć dostępu, bo dla parabanków są inne rejestry dłużników. BIK jest tylko dla banków i SKOK-ów.
 6. bronka

  bronka Member

  coś mi się obiło na ten temat o uszy, ale chyba jeszcze nie ma żadnych konkretów. myślę, że rząd nie tak szybko zabierze się za parabanki, bo ma masę innych kłopotów na głowie (no i wybory się zbliżają jeszcze).
 7. Aga85

  Aga85 New Member

  Na początku wyjaśnienie. BIG a BIK, to kompletnie inne instytucje. Te pierwsze najczęściej zawierają dane negatywne (o długach). Większość danych BIK to dane pozytywne - o spłacanych regularnie kredytach. Są tam oczywiście również dane o nieterminowych spłatach, niemniej jest ich dużo mniej. To że ktoś jest w BIKu -to jeszcze nie problem, gdyż każdy spłacony w terminie kredyt (co automatycznie oznacza Bank) dodaje tylko takiej osobie "dodatkowe punkty". We współpracy z BIK kazdy bank, instytucję finansową, obowiązuje zasada wzajemności. Co to oznacza poczytajcie na stronie BIK. Odnośnie stwierdzeń, że tylko banki mogą korzystać z BIK to nieprawda. Nie tylko banki mają bowiem dostęp do BIKU. Firmy pożyczkowe również. I na koniec, odnośnie tego czy wszyscy pożyczkodawcy będą musieli korzystać z BIK? Wątpię, jest to silne ingerowanie w uregulowania prawne, i tak jak wcześniej napisano, jest to zbytnie narzucanie zasad działania parabankom.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki pozabankowe DARMOWE POŻYCZKI POZABANKOWE DLA NOWYCH KLIENTÓW (0% PRSO) 22 Marzec 2020
Pożyczki - forum ogólne Masz odmowy z powodu baz i nigdzie nie umiesz otrzymać pożyczki jest na to rada bez Bik Big Krd 25 Grudzień 2019
Ogłoszenia pożyczkowe Ważna Wiadomość Dla Firm Poszukujących Pożyczki 21 Grudzień 2019
Ogłoszenia pożyczkowe pożyczki online - www.sprytnepozyczki.pl 5 Wrzesień 2019
Pożyczki pozabankowe Pożyczki i kredyty pozabankowe, gotówkowe, konsolidacyjne,BIK,KRD,BIG 27 Czerwiec 2019
Pożyczki pozabankowe Pożyczki i kredyty pozabankowe, gotówkowe, konsolidacyjne,BIK,KRD,BIG 3 Czerwiec 2019
Pożyczki pozabankowe Pożyczki i kredyty pozabankowe, gotówkowe, konsolidacyjne,BIK,KRD,BIG 27 Maj 2019

Poleć tę stronę