1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Formalności a SMS Kredyt

Dyskusja w 'Sms Kredyt' rozpoczęta przez użytkownika Zielony, 13 Lipiec 2015.

 1. Zielony

  Zielony Member

  Mam nadzieję zaciągnąć szybko i skutecznie kredyt, tj. pożyczkę gotówkową poza sektorem bankowym. Mam negatywne doświadczenia z ubieganiem się o kredyt w banku, dlatego tym razem celuję w ofertę firm pożyczkowych. Czy wnioskując o pożyczkę w SMS Kredyt będę musiał spełnić wiele wymagań? Jak wyglądają formalności w tej firmie pożyczkowej? Czy są podobne do procesu kredytowania, jaki przeprowadzany jest w większości banków działających na polskim rynku finansowym?
 2. Sofista

  Sofista Member

  Zasadniczo są podobne do procesu kredytowego w banku, ale jednak jest ich mniej i są mniej skomplikowane w firmie pożyczkowej SMS Kredyt. Pierwszym, najważniejszym dokumentem pozwalającym na zaciągnięcie pożyczki w SMS Kredyt będzie wniosek pożyczkowy i dowód osobisty. SMS Kredyt nie udzieli pożyczki, jeśli nie będzie w stanie zweryfikować zdolności kredytowej klienta. W tym celu dla pożyczek w kwocie do 5 000 zł, o które wnioskuje osoba pracująca na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, może złożyć oświadczenie o wysokości uzyskiwanego dochodu.
  W przeciwnym wypadku do wniosku kredytowego będzie trzeba dostarczyć dokument potwierdzający dochód, z listy akceptowanych dokumentów przez SMS Kredyt. Przy umowie o pracę, zleceniu, umowie o dzieło lub kontrakcie będą to przykładowo dokumenty:

  • zaświadczenie o dochodach (ważne 1 miesiąc od wystawienia),
  • wyciąg z konta za jeden z trzech ostatnich miesięcy,
  • RMUA za jeden z trzech ostatnich miesięcy,
  • paski płacowe potwierdzające wysokość otrzymywanych dochodów za jeden z trzech ostatnich miesięcy,
  • PIT-11,
  • PIT-40.

Poleć tę stronę