1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Gdzie uzyskac najlepszy kredyt na zakup mieszkania?

Dyskusja w 'Kredyty pod hipotekę' rozpoczęta przez użytkownika rorek, 12 Sierpień 2013.

 1. rorek

  rorek Gość

  Witam,
  Proszę o poradę gdzie uzyskac najlepszy kredyt na zakup mieszkania?
  Czy istnieje opcja waluty i czy jest opłacalna?

  Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
 2. robur77

  robur77 New Member

  Opcja waluty jak najbardziej istnieje i jest w wielu sytuacjach najlepsza dla klienta. Osobiście proponowałbym skorzystanie z oferty takich banków jak Millennium Bank, Polbank, ING lub Getin Bank.
 3. typowy

  typowy Member

  oczywiście, że są kredyty walutowe, jednak są dużo bardziej ryzykowne. wystarczy popatrzeć na historię z frankiem szwajcarskim i kredytami kiedyś udzielanymi w tej walucie.
 4. annamors

  annamors Member

  Najlepszy kredyt na zakup mieszkania to kredyt w walucie twojego państwa, czyli jak mieszkasz w Polsce to powinieneś brać kredyt w złotówkach. Na kredytach walutowych czasami co prawda można zyskać, ale jak widać po ty, co się ostatnio dzieje w naszym kraju to jednak bardziej prawdopodobne jest że stracisz. Popytaj znajomych, pewnie ktoś ma kredyt we frankach szwajcarskich i nagle raty kredytu stają cię coraz wyższe. A zmaiana kredytu z obcej waluty na złotówki jest bardzo trudna i droga.
 5. marylaflanc

  marylaflanc New Member

  Ja od dawna nie spotkałam się z ofertą kredytów walutowych. A kiedyś jak słyszałam to mój znajomy pomimo wysokich zarobków nie otrzymał takiego kredytu. Moim zdaniem, powinno się w ogóle zabronić kredytów walutowych.
 6. majka

  majka Member

  Nie możemy zabronić udzielania kredytów w obcych walutach ponieważ mamy wolny rynek i demokrację, więc jeśli ktoś chce taki kredyt to niech go bierze. Ważne tylko, żeby liczyć się też z ryzykiem jakie niesie ze sobą taki kredyt. Teraz może kredyt we frankach nie wydaje się korzystny, ale jeszcze niedawno posiadacze kredytów we frankach cieszyli się z niskich rat.
 7. chwilka

  chwilka New Member

  Demokracja demokracją, ale chyba od lipca KNF zabronił udzielania kredytów walutowym osobom, które w danej walucie nie zarabiają. Tak mi się coś kojarzy.
 8. kowalsky

  kowalsky Member

  kredyty walutowe są stale dostępne, ale obecnie tylko dla nielicznych. spadek liczby kredytów walutowych w Polsce to efekt Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego ws. kredytów hipotecznych, która weszła w życie w styczniu 2021 r., by ograniczyć ryzyko walutowe. a te problemy, które obecnie mają "frankowicze" są spowodwane tym, że wzięli oni kredyty jeszcze przez wejściem w życie Rekomendacji, gdy warunki udzielania kredytu walutowego były znacznie łagodniejsze.

Poleć tę stronę