1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Pożyczka stwierdzona tylko przelewem bankowym

Dyskusja w 'Windykacja pożyczek' rozpoczęta przez użytkownika przemok, 10 Kwiecień 2017.

 1. przemok

  przemok New Member

  Pożyczyłem koledze kwotę 5 tysięcy złotych w formie przelewu bankowego. Słownie ustaliliśmy termin jednego roku. Po tym czasie odmawia mi zwrotu mówiąc, że umówiliśmy się na dwa lata co jest perfidnym kłamstwem. Jak rozpocząć windykację, wezwaniem do zapłaty? Co dalej - sąd?
 2. pozwany

  pozwany New Member

  Skoro nie jesteście zgodni co do terminu zwrotu pożyczki, to trzeba by przyjąć, że termin zwrotu nie został ustalony. W takiej sytuacji musisz mu umowę pożyczki wypowiedzieć na piśmie i to pismo będzie zarazem przedsądowym wezwaniem go do zapłaty pożyczki. Piszesz więc "Niniejszym wypowiadam Panu umowę pożyczki kwoty 5.000 zł. stwierdzoną przelewem bankowym ... i wzywam Pana do jej zwrotu w terminie sześciu tygodni od daty otrzymania przez pana niniejszego pisma. w przypadku braku zapłaty w wyżej określonym terminie skieruję dochodzenie tego roszczenia na drogę sądową".

  Te sześc tygodni to ustawowy termin. A później można pozew do sądu wnieść, jak tak bym zrobił (a nie do firmy windykacyjnej).
  przemok lubi to.
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Pożyczki pozabankowe Pożyczka kredyt online Wniosek wypełnisz już tutaj ! Bez bik krd 18 Październik 2020
Pożyczki gotówkowe pożyczka zupełnie za darmo 17 Październik 2020
Pożyczki dla zadłużonych Pożyczka kredyt online Wniosek wypełnisz już tutaj ! Bez bik krd 15 Październik 2020
Pożyczki bez BIK Pożyczka kredyt online Wniosek wypełnisz już tutaj ! Bez bik krd 15 Październik 2020
Pożyczki - forum ogólne Ekspresowa Pożyczka Prywatna 29 Wrzesień 2020
Pożyczki gotówkowe POŻYCZKA OD OSÓB PRYWATNYCH 13 Wrzesień 2020
Pożyczki pozabankowe Pożyczka od prywatnego inwestora dla osób zadłużonych i ze słabą zdolnością kredytową 21 Sierpień 2020

Poleć tę stronę