1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Ubezpieczenie hipoteki?

Dyskusja w 'Kredyty pod hipotekę' rozpoczęta przez użytkownika Lidia, 24 Marzec 2014.

 1. Lidia

  Lidia Gość

  Czy przy każdym kredycie hipotecznym, trzeba wziąć ubezpieczenie na dom w tym samym banku? W mojej sytuacji tak właśnie było i zastanawiałam się czy każdy bank z góry narzuca ubezpieczyciela?
 2. ruda

  ruda Member

  Nie koniecznie musisz zrobić to w tym samym banku. Mozesz ubezpieczyć mieszkanie tam gdzie są najlpesze warunki i najbardziej dla ciebie korzytstne;)
 3. Judyta

  Judyta Member

  Ja też jak brałam kredyt to od razu musiałam wziąć z ubezpieczeniem. To chyba zależy od banku, ale gdy kupujesz pierwszą nieruchomość, to jest to z góry narzucone.
 4. Rongi

  Rongi New Member

  Narzucone jest tylko wtedy jeśli z wykupieniem od razu ubezpieczenia wiążą się preferencyjne warunki kredytu hipotecznego. Generalnie można ubezpieczyć u dowolnego ubezpieczyciela natomiast bank kredytujący narzuca wartość nieruchomości na jaka ma opiewać ubezpieczenie. Z reguły wzrasta ona co roku i trzeba się doubezpieczać.
 5. Hiabiar

  Hiabiar Member

  Nie zawsze, ale jest to wygodne, bo nie trzeba pamiętać o spłacie rat. Bank najczęściej samodzielnie pobiera ją z naszego konta. dodatkowo, nie musimy pamiętać o jej odnawianiu i związanych z tym czynności dotyczących przelewu odszkodowania na bank.
 6. Kamilcia

  Kamilcia New Member

  Generalnie z ubezpieczaniem mieszkania / domu, możemy zyskać lepsze oprocentowanie. Przynajmniej jeden z moich znajomych tak miał, kiedy kupował mieszkanie i brał je do zastaw. Wtedy zmniejszyli mu procent.
  Pomimo tego warto mieć ubezpieczone mieszkanie nawet poza kredytem, wtedy ma się zagwarantowane ubezpieczenie. Na wypadek co najmniej kradzieży. A to teraz największa zmora. Różne ofert ubezpieczeń można znaleźć na rankomacie.
 7. ProRank

  ProRank New Member

  ale masz lepsze warunki w tym z kredytem
Może zainteresuje Ciebie także:
Forum Tytuł Data
Forum kredytowe Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego - jakie? 24 Marzec 2016
Forum kredytowe Ubezpieczenie pomostowe i niskiego wkładu 11 Luty 2015
Inwestowanie w pożyczki Co to jest ubezpieczenie inwestora? 23 Listopad 2013
Forum kredytowe Ubezpieczenie niskiego wkładu 9 Sierpień 2013
Inwestowanie w pożyczki Ubezpieczenie inwestora w Social Lending 19 Lipiec 2013
Pożyczki pozabankowe firma poszukuje użyczenia hipoteki dla kredytu inwestycyjnego 14 Grudzień 2015
Ogłoszenia pożyczkowe Bezpieczna pożyczka pod zastaw hipoteki bez bik 31 Sierpień 2014

Poleć tę stronę